E-Shop

Koray Malhan

Koray Malhan 1972 yılında Ankara’da doğdu. Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde başladığı endüstri ürünleri tasarımı eğitimini 1995 yılında Londra’da Ravensbourne Tasarım ve İletişim Bölümü’nde (Ravensbourne College of Design & Communication) tamamladı. 2000 yılına kadar Koleksiyon’da tasarım projelerinde görev aldı. Daha sonra iki yıl süresince şirketin marka ve ürün direktörlüğünü üstlendi.

Malhan, 2002 senesinden bu yana tasarım projelerinin geliştirilmesi, yabancı tasarımcı ve stüdyolarla çalışmalar ve markanın iletişimi ile ilgili konularda çalışmalarını sürdürüyor. Koleksiyon çatısı altındaki yeni yapılanma doğrultusunda 2012 itibariyle Koleksiyon Tasarım ve Marka Direktörlük görevini yürüten Koray Malhan bu kapsamda markanın tüm ofis ürün ailesini ve temalarını yönetiyor.

Kendi tasarımları yanı sıra uluslararası tasarımcı ve tasarım stüdyolarını yönlendirerek gerekli tematik bütünlüğün elde edilmesini sağlayan Koray Malhan bu yöndeki son dönem çalışmaları içerisinde Gerhard Reichert ve Heinrich Iglseder ile birlikte tasarladığı Gala ofis koltuğu ile Good Design, Red Dot ve Design Turkey tasarım ödüllerini almaya hak kazandı. Diğer bir güncel tasarımı Ikaros ile Amerika’da verilen Metropolis LIKES ve The Architect’s Newspaper: Best of Product Award ödüllerine layık görüldü.

Koray Malhan

A day at Koleksiyon Furniture with Koray Malhan