E-Shop

Andreas Krob

Andreas Krob 1969 yılında Almanya’nın Kuzey’inde Danimarka’nın sınırına yakın Niebüll’da doğdu. Kiel’deki Muthesius Güzel Sanatlar ve Tasarım Akademisi’nde Endüstriyel tasarım okudu. İtalya’da geçirdiği bir yarıyıldan sonra Uluslararası şirketlerin araştırma ve geliştirme bölümlerinde çeşitli pozısiyonlarda çalışmadan önce serbest zamanlı bir tasarımcı olarak çalışmaya başladı.

2002’de Krob, İsviçre’ye taşındı, 2003’teyse B4K-Bureau4Dimensions Krob’u eşiyle birlikte kurdu.

B4K bir endüstriyel tasarımcının ve mimarın tasarım ile mimarlık alanında zorlu ve yenilikçi girişimlere hassas çözümler sunma uzmanlıklarını birleştiriyor. B4K, dünya çapında lider ofis mobilyası üreten şirketler için çalışıyor. Bunlar arasında Koleksiyon, Wiesner Hager, Halcon, Bernhardt Design, Okamura, Thonet, Samas Martin Stoll, Interstuhl, Classicon, BN Office Solutions, Stilo ve diğer şirketler yer alıyor.

B4K çalışmalarının temel yönü basitçe bir mobilya parçası yaratmanın ötesine geçmektir. Şirket, tasarımların da fonksiyonelliğin yanı sıra tamamlanmış görünümün üstün kaliteye sahip olmasına özel bir önem veriyor. Her bir öge, işlevinin ve anlamının anlaşılmasıyla hazırlanıyor yani tasarımın bitmiş formu, gelişigüzel oluşmuyor. Bu karmaşık yaklaşıma Joachim Brüske, iş birliğiyle derinlemesine katkı sağlıyor.

Andreas Krob