E-Shop

Koleksiyon Mobilya, GreenStars Sertifikası İle Sürdürülebilirlik Hedeflerini Geliştiriyor

26 Şubat 2024

Koleksiyon Mobilya, çevresel, sosyal ve yönetimsel alanlarda etkin bir yaklaşım benimseyerek sürdürülebilirlik hedeflerine odaklanan başarılı çalışmalarıyla öne çıkıyor. Birleşmiş Milletler’in Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları çerçevesinde belirlenen hedefleri kapsamlı bir şekilde değerlendirme amacı güden ve TÜV AUSTRIA tarafından sertifikalandırılan prestijli “GreenStars Sertifikası”nı aldı.

Koleksiyon Mobilya, Yıldız Teknik Üniversitesi’nin Birleşmiş Milletler Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları çerçevesinde geliştirdiği GreenStars Sertifikası ile iklim değişikliğine uyumlu ve direnci artırıcı projeleri ile çevre ve insan sağlığına katkı sağlayan ve aynı zamanda döngüsel ekonomiye olumlu etkiler sunan sürdürülebilirlik alanındaki başarısını vurguluyor.

“Ülkemiz ve dünya için sürdürülebilir kalkınmaya katkıda bulunuyoruz” Gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakmak üzere üretim süreçlerine devam ettiklerini dile getiren Koleksiyon Mobilya Yönetim Kurulu Başkanı Koray Malhan, “Koleksiyon Mobilya olarak ülkemiz ve dünya için sürdürülebilir kalkınmaya katkıda bulunarak, çevre dostu ve Yeşil Mutabakat ilkelerine bağlı üretimi önemsiyoruz. Türkiye’nin en köklü üniversitelerinden biri olan Yıldız Teknik Üniversitesi’nin geliştirdiği GreenStars Sertifikası’nı aldığımız ve bu programın bir parçası olduğumuz için çok mutluyuz. Geleceğe daha yeşil bir çevre ve daha mutlu bir nesil bırakmak için tüm şirketler elinden geleni yapmalıdır. Biz sürdürülebilirliği iş modellerimizin merkezine alarak çevremiz için değer yaratmaya devam edeceğiz” dedi.

“Tüm faaliyetlerimizde Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’na olan katkıyı önemsiyoruz” Koleksiyon Mobilya Yönetim Kurulu Başkanvekili Doruk Malhan, “Yıldız Teknik Üniversitesi tarafından başlatılan Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları doğrultusunda hazırlanan Greeenstars Sertifika Programı’na dahil olduğumuz için gururluyuz. Çevreye duyarlı iş stratejimizi önümüzdeki dönemlerde de devam ettireceğiz. Sürdürülebilirlik kavramı bizim her zaman odak noktamızda ve bu yönde projeler gerçekleştiriyoruz. Tekirdağ’da bulunan üretim tesisimizin çatısına güneş panelleri dizilimi yatırımı gerçekleştirdik. Hem binek hem ticari araçlardan oluşan tüm filomuzu elektrikli araçlara dönüştürdük. Şu anda nakliye süreçlerinde elektrikli araçları nasıl kullanabileceğimiz konusunda Ar-Ge çalışmaları yürütüyoruz. Hedefimiz 2030 yılında sadece karbon nötr olmayı başarmayı değil, pozitife de geçmeyi hedefliyoruz” açıklamalarında bulundu.