E-Shop

Silvia Suardi

1967 yılında İtalya’da doğdu. Üniversite eğitimini İspanya ve İtalya’daki Sevilla ve Milano Politeknik Üniversitelerinde tamamladı.

Suardi kariyerine Michele De Lucchi Stüdyosu’nda başladı ve burada yaklaşık 10 yıl boyunca çalıştı. 2001 yılında Sezgin Aksu ile birlikte Milano’da evlerden kamusal alanlara kadar son derece geniş bir yelpazede endüstriyel mobilya ve grafik tasarımı gerçekleştirilen AKSU/SUARDI Stüdyosu’nu kurdu. Stüdyo’nun müşterileri arasında halen Antonangeli, Caimi Brevetti, Credit Agricole Asset Management (CAAM), Eurizon Capital Sgr Spa, eDePadova, Koleksiyon, Gebrüder Thonet Vienna, Nemo-Cassina, Poltrona Frau, Olivetti, Rubinetterie Teorema, Slide and Serafino Zani gibi isimler yer alıyor. AKSU/SUARDI Stüdyosu aynı zamanda Kırmızı Nokta Tasarım Ödülü (2007), Tasarım Türkiye (2008) Adi Tasarım İndeksi (2003) ve Kaleidos – Caimi Brevetti gibi çok sayıda ödülün de sahibi oldu.

Pek çok uluslararası dergide çalışan ve ‘Michele De Lucchi: Dopotolomeo’ ‘Marco della Torre. Il progetto per l’arte’ adında iki kitabı yayınlanan Suardi halen çeşitli okullarda tasarım ve sergileme üzerine ders veriyor.

Silvia Suardi