E-Shop

Jean-Michel Wilmotte

Jean-Michel Wilmotte; Fransız mimar, şehir planlamacısı, tasarımcı, Académie des beaux-arts üyesi, Wilmotte & Associés ve tasarım stüdyosu Wilmotte & Industries’in kurucusudur.

Uluslararası, çok kültürlü ve çok dilli Wilmotte &Associes ve Wilmotte & Industries Fransa, Birleşik Krallık, Italya ve Güney Kore merkezlidir. Günümüzde keşif, bilgi paylaşımı ve yaratıcılık için aynı tutkuyla hareket eden 25 milletten 300 mimar, şehir planlamacısı, müzecilik uzmanı ve tasarımcıyı birleştiriyor.

Giuseppe Manente ve Abramo Mion tarafından 1980 yılında İtalya’da kurulan Studio Kairos, 30 yıldan bu yana çok sayıda ödülle taçlandırdıkları başarılı çalışmalarını sürdürüyor.

40 seneyi aşkın süredir, Dallas’tan Paris’e, Rio de Janeiro’dan Seoul’e ayrıca Londra, Dakar, Venedik ve Moskova’da kısacası dünyanın dört bir yanında Jean-Michel Wilmotte ve takımı projelere öncülük ediyor ve 20 farklı ülkede çalışıyor.

Giuseppe Manente ve Abramo Mion tarafından 1980 yılında İtalya’da kurulan Studio Kairos, 30 yıldan bu yana çok sayıda ödülle taçlandırdıkları başarılı çalışmalarını sürdürüyor.

Son zamanlarda tamamlanan çalışmaları: Dünyanın en büyük start-up kampüsü Station F ve Paris’teki Rus Ortodoks Ruhani ve Kültür Merkezi. Çeşitli genel merkezler: L’Oréal, LVMH (Fransa), Google & JCDecaux (Londra), Ferrari Sporting Management Center Maranello (Italya), Sao Paulo Brezilya’da bir sergi ve Kongre Merkezi, Nice’de 36.200 kişi kapasiteli bir stadyum ve 2015 Avrupa Oyunları için Bakü’de bir ekoloji parkı bulunmakta. Devam eden diğer projeleriyse: Paris’teki Lutetia Hotel ve Siences Po Kampüsü’nün yenilenmesi, Lüksemburg’taki ArcelorMittal yeni genel merkezi, Dallas’taki Bleu Ciel Tower ve Birleşmiş Milletler, Diamniadio(Senegal)’deki, Batı Afrika Genel Merkezi yer alıyor.

Tüm bu projelerde aynı zamanda yenilikçi ve sürdürülebilir bir yaklaşımı benimsiyor. Çevre Düzeni, Aydınlatma, malzemeler, kaplamalara özel bir önem vererek, bölgenin yerel ve tarihi bağlamına saygılı hareket ediyor.

The Wilmotte & Industries tasarım stüdyosu, öncelikle mimari pratiğin bir dalı olan ‘’çevre tasarımı’’ alanlarını araştırıyor. Endüstriyel tasarım ve obje tasarımı alanlarında uluslararası bir üne kavuşuyor. Mimari tasarımının özellikleri akut kompozisyon bileşimi, materyalleri, cilaları ve nesnelliği, tutarlılığı, özgünlüğü ve zamansızlık duygusunu veren yalın, sade formlarıdır. Stüdyo, çok sayıda aydınlatma ürünleri (Artemide, Eclatec, iGuzzini, Insolit, Zumtobel), şehir mobilyaları (.Hess, JCDecaux, Seri), ev ve ticari-ofis iç mekan mobilyaları (Cristina, Delagrave, Hafi, Holly Hunt, Ligne Roset), yemek takımı (Forge de Laguiole) ve mimari boya( Aplat by Wilmotte) ile ünlüdür.

W&A Yüksek standart ve değerlerinin yanısıra bilgisini, öğrenci ve genç mimarlarla Prix W yolunu kullanarak paylaşıyor. Prix W, çağdaş ve geleneksel mimarının birleşimine adanmış ve Wilmotte Vakfı tarafından organize edilmekte olan bir yarışmadır.

2010 yılından beri W&A, Wa’100’e göre dünyanın en büyük 100 mimarlık firmasından biri olarak yer alıyor, ayrıca British Building Design dergisi tarafından 2018 yılı için 70. olarak derecelendilirdi.

Çalışmaları, başta IF Design Ödülleri de olmak üzere birçok farklı ödül almıştır.

Jean-Michel Wilmotte